Change Language

اسکار 2020

ساعت مچی Patek Philippe Grandmaster Chime

ساعت مچی Patek Philippe Grandmaster Chime با ساختار بی‌نظیری که دارد ،جایگاه ویژه و منحصر به فردی در تاریخ ساعت سازی به خود اختصاص داده است.

در این ساعت ویژه ،دو صفحه مجزا وجود دارد و با پشت و رو کردن ساعت می‌توان صفحه  را عوض کرد.  این ساعت با داشتن بیست قطعه ی پیچیده ، مجموعه ای از مکانیزم های پیچیده و تزیینات هنرمندانه ی قاب یک شاهکار ریزمکانیکی محسوب میشود.

در ادامه اطلاعات بیشتری از این ساعت مشاهده می کنید.

 کمپانی‌های خیلی کمی در دنیا وجود دارند که سابقه‌ای ۱۷۵ ساله داشته باشند اما  Patek Philippe از زمان تاسیسش در سال ۱۸۳۹ تا کنون بدون هیچ وقفه‌ای، مشغول به ساخت ساعت هایی بوده که کارشناسان خبره‌ ی ساعت‌سازی آن ها را بهترین ساعت‌های جهان می‌دانند.

یکی از دلایل شهرت و خوشنامی این کمپانی استفاده‌ از ترکیب  سنت و نو‌آوری در ساخت ساعت است. این کمپانی، بخش زیادی از رشد و پیشرفتش را مدیون تلاش‌های خانواده ی Stern است، خانواده ای که  در سال ۱۹۳۲ مالکیت این شرکت را به دست آوردند و با علاقه و تلاش بسیار آن را  گسترش دادند.

ساعت  patek philippe 

 Patek Philippe  اکنون آخرین کمپانی ساعت‌سازی سوییسی است که به صورت خانوادگی  اداره می‌شود. به مناسبت گرامی‌داشت ۱۷۵ سالگرد تاسیس این کمپانی،  Patek Philippe کالکشنی از ساعت‌هایی با تولید محدود رونمایی کرد که یک نمونه از این ساعت‌ها به شکل ویژه ای متفاوت‌تر از بقیه است.

این ساعت پیچیده ترین ساعتی است که تاکنون توسط یک کمپانی ساعت‌سازی خانوادگی ساخته شده است و می‌توان گفت پرجزییات‌ترین و ماهرانه ترین ساعت دنیاست . این ساعت نه فقط از نظر تعداد قطعات و مکانیزمهای پیچیده ی به کار رفته در آن ، بلکه از نظر میزان دقت و پیچیدگی زمان‌سنجی نیز در تاریخ ساعت سازی، جزو اولین ها محسوب می‌شود.

همچنین این ساعت،اولین ساعت دو صفحه ای این برند است، در یک صفحه، ساعت  و زنگهای هشدار و در صفحه ی دیگر یک تقویم جامع قرار گرفته‌ است.

 

به لطف طراحی هوشمندانه،  فرآیند تغییر صفحه بسیار آسان  است . با وجود مکانیزم تعبیه شده در برآمدگی‌های فوقانی و تحتانی ساعت در محلی که به بند متصل می‌شود، می‌توان به راحتی و بدون صدمه زدن به قاب ، صفحه را پشت ‌و رو و عوض کرد. اما در هر صورت، اطلاعات  اصلی ای که معمولا یک ساعت نمایش می دهد - زمان و تاریخ - در روی هر دو صفحه، نمایش داده می‌شود.

در این ساعت، نهایت راحتی و امنیت برای کاربر فراهم شده و با استفاده از مکانیزم‌های هوشمند ، از خرابی و آسیب‌های احتمالی قطعات جلوگیری شده است.

ساعت مچی Patek Philippe Grandmaster Chime با پیچیدگی‌های بی نظیر ونبوغ به کار رفته در ساخت خود، استاندارد های جدیدی  برای  زیبایی و تکنیک‌های ساعت‌سازی تعریف کرد.

ساعت پیچیده 

در این ساعت دو صفحه ای با قاب ۴۷ میلیمتری، ۴ جعبه فنر و ۲۰ قطعه مکانیکی  وجود دارد. این ساعت به سیستم هشدار بزرگ (Grande Sonnerie) ، سیستم هشدار کوچک (Petite Sonnerie) و هشدار دقیقه‌ای مجهز است، و دارای یک صفحه ساعت دوم، و یک تقویم دقیق است که سال را به شکل چهار رقمی نشان می‌دهد .

همچنین این ساعت، به خاطر داشتن یک هشدار آکوستیک  که در ساعت مورد نظر به صدا در میاید و یک  هشدار برای تاریخ که تاریخ را با صدای زنگ اعلام می‌کند، دو گواهی بین‌المللی ثبت اختراع  در زمینه‌ی  ساعت های زنگ دار به  دست آورده است. چهار گواهی حق امتیاز و ثبت اختراع دیگر این ساعت نیز نوآوری و اعتبار بالای این ساعت را تایید می‌کنند.

ساعت   Grandmaster Chime  نمونه ی برجسته ای از یک  ساعت هوشمند است که زمانی در فلسفه ی Patek Philippe پیش بینی شده بود.

 

نقوش‌ حکاکی شده بر روی قاب و پیچ های تنظیم ، نشانه های ساده ای هستند تا ساعت Grandmaster Chime  در اولین نگاه، خودش  بزرگی و پیچیدگی اش را  توصیف کند.

وقت و تلاشی که برای ساخت  این ساعت بی‌نظیر صرف شده است ، مثال زدنی است.

 برای تولید،تکمیل و کنار هم قراردادن قطعات این ساعت  بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ساعت صرف شده است،  که حدود ۶۰۰۰۰۰ ساعت آن  برای ساخت اجزا و جزیبات آن صرف شده است.

هر قطعه ساعت  حاوی۱۳۶۶ قطعه مجزاست. در هر کدام از صفحه ها ۲۱۴ قطعه مجزا به کار رفته است که در مجموع تعداد  قطعه های به کار رفته در Grandmaster Chime به ۱۵۰۸ قطعه میرساند. به طور دقیق  برای ساخت ۷ قطعه ساعت  شاهکار Patek Philippe از ۱۱۰۶۰ قطعه دست ساز  استفاده شده است؛ ،هفت ساعت یادبودی  که تاریخ ساز شده اند.

ساعت پاتک فیلیپ 

سیستم هشدار بزرگ و کوچک 

حالت گراند سنری (هشدار بزرگ) ، به صورت اتوماتیک هر ساعت و هر ۱۵ دقیقه را اعلام می‌کند و حالت پتیت سونری (هشدار کوچک)  هریک ساعت تمام و یک ربع اول را اعلام می‌کند. 

این یکی از کارکردهایی بود که هنردوستان و مجموعه داران امیدواربودند  که در یک ساعت پتک فیلیپ ببینند.  اما برای سازندگان همیشه واضح   بود که این اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه باتری  مخصوص ضربه ی هشدار ، برای یک روز تمام بتواند انرژی‌ ذخیره کند.

این تکنولوژی مورد نیاز به تازگی قابل دسترس شده   و حالا به لطف ساعت Patek Philippe و دو  جعبه  فنر تعبیه شده  برای  ذخیره ی انرژی ،سونری ها میتوانند در یک بازه ی ۳۰ ساعته فعال بشوند ، قبل از آن که لازم باشد توسط دست کوک شوند.

جالب است که بدانید که ربع ساعتها به جای ۲  صدا با ۳ صدا و با تن های متفاوت مشخص میشوند،در حالی که این حالت۵۰  درصد انرژی بیشتری برای هر  ضربه ی اعلام ربع ساعت لازم دارد.

 

اعلام دقیقه و زنگ هشدار 

فنرهای دو برابر شده ی این ساعت، برای اعلام دقیقه  انرژی ذخیره  می‌کنند و به قسمت‌های مربوط می‌فرستد، قسمت هایی که در صورت تمایل، می توانند علاوه بر دقیقه ها، ساعت ها و ربع ساعت ها را نیز اعلام کنند. 

 

آلارم ساعت،  همان صدایی را ایجاد می‌کند که برای اعلام دقیقه استفاده می‌شود،دقیقا با همان تن صدا و همان کیفیت. 

این کارکرد تا قبل از این در هیچ ساعت مچی دیگری وجود نداشت، و این تنها یکی از نوآوری‌های جهانی ساعت Grandmaster Chime در زمینه ی صدا و زنگ ساعت است.

ساعت لوکس 

تقویم همیشگی و دقیق

عدد های روی تقویم به شکل برجسته درج شده اند و کاملا خوانا هستند. این تقویم از  چهار صفحه مجزا تشکیل شده که  در سرتاسر صفحه ساعت  پخش شده اند:  در محل ساعت ۳،

چهار صفحه با نمایش آنالوگ در همه جای این قاب طلایی و نمایش دهنده ی سال چهار رقمی در وسط صفحه ،ماه در محل ساعت ۳ ، تاریخ روز در محل ساعت ۶، روز هفته در محل ساعت ۹ و در وسط ساعت سال به شکل یک عدد چهار رقمی نشان داده می‌شود.

همچنین در  محل عدد ۱۲ ،  زمان به فرمت ۲۴ ساعتی و ۶۰ دقیقه ای نمابش داده می‌شود.

 

به جز عدد  چهاررقمی سال، بقیه عددهای  تقویم  مرتبا سر وقت ودقیق تغییر می‌کنند و تاریخ درست  تاریخ  را نشان میدهند.

باتوجه  اینکه سیستم تکرار کننده ی تاریخ باید اطلاعات  دقیق و درستی را دریافت کند، به خصوص در آخرین دقایق قبل و بعد از نیمه شب، این میزان از دقت اجتناب ناپذیر است.

همچنین  یک تقویم جامع و دقیق در روی دیگر ساعت ، در محل ساعت۶ و به همراه تغییرات ماه نمایش داده می‌شود.

به وسیله ی دو دکمه، میتوان به راحتی سال را به عقب و یا جلو برد، مکانیزمی که  یک گواهی ثبت اختراع دارد.

 

ساعت محلی و یک صفحه ساعت مجزا 

اگر پیچ تنظیم ساعت به سمت راست چرخانده شود شماره ای دیده میشود که  با ساعت محلی 

فرق دارد ؛شماره ای که  ساعت دیگری  ( به جز ساعت محلی) را به همراه علامت شب /روز نشان می‌دهد .

در همین صفحه ، میزان ذخایر انرژی موتور و فنرهای مخصوص سیستم هشدار نشان داده می‌شود حالت آلارم، حالت خودکار/دستی و مجموعه حالتهای  گرند سونری، پتیت سونری و یا سکوت  نمایش داده می‌شود. همچنین یک سوراخ زنگوله شکل روشن/خاموش بودن آلارم را نشان می‌دهد و یک پنجره ی کوچک گرد فعال/غیرفعال  بودن عایق سیستم هشدار را نمایش می‌دهد.

ساعت خاص 

قاب گرد دو رو:

دارای ساختار فوق پیچیده و قابل چرخش 

واژه ی فوق پیچیده برای قاب‌هایی به کار میرود که  به دست هنرمندان و طراحانی  ماهر و با نهایت خلاقیت و ظرافت و کمال ساخته شده اند.

بیشتر از هر ساعت دیگری، این کلمه مناسب قاب ساعت Grandmaster Chime است.

تکمیل و ساخت این قاب، حدود چهارسال طول کشیده است . نتیجه :

ساعت گرند مستر شایم، یک ساعت گرد دو رو، که فرقی نمی‌کند از کدام سمت بسته شود چرا که هر دو صفحه کاملا یکسان هستند.

راز این ساعت در محل اتصال ساعت به بند و مکانیزم هوشمندانه‌ی چرخش آن است؛ مکانیزمی که نه تنها بسیار آسان است، بلکه درحالی که کاملا برای قاب بی خطر است و آن را از صدمات احتمالی زمان چرخش حفظ می‌کند، آن را در حالت مورد نظر قرار می‌دهد.

در گرندمستر شایم، به دست یک استاد حکاک که برای تزیین قاب ساعت، صدها ساعت زمان صرف کرده، مهارت‌های قاب‌سازی به اوج خود رسیده است.

او برای گرامیداشت سالگرد تاسیس این برند، قاب رزگلد ساعت را با نقوشی از شاخ و برگ گیاه “برگ بو” تزیین کرده و با یک قلم حکاکی نوک تیز، علائم و دستورالعمل‌هایی  را حکاکی کرده تا بدون نیاز به دفترچه ی راهنما، بتوان به راحتی با طرز کار این ساعت پیچیده آشنا شد.

در دوران باستان ،تاج برگ بو به عنوان نمادی از پیروزی بر روی سر قهرمانان و فاتحان قرار می‌گرفته  و حالا در پتک فیلیپ، به عنوان نماد اختتصاصی هفت ساعت گرند مستر شایم به کار رفته، هفت ساعتی که ۱۷۵ سالگی این برند را گرامی می‌دارند.

هرکدام از ساعت‌های گرند مستر شایم در یک جعبه ی چوبی ارائه می‌شوند که از چوب آبنوس Makassar و ۱۷ نوع چوب دیگر ساخته شده و با استفاده از هنر  خاتم کاری و طلا کاری تزیین شده است.

در این جعبه،به غیر از ساعت اسناد و گواهی اصالت ساعت و یک مدال یادبود طلا وجود دارد که بر روی آن شرحی از رویدادهای مهم تاریخ کمپانی و تصاویری از روسای  پتک فیلیپ از زمان ریاست خانواده ی استرن  درسال ۱۹۳۲، ثبت شده است.

ساعت  Grandmaster Chime پتک فیلیپ،به مناسبت ۱۷۵ سالگرد تاسیس کمپانی در ۷ نسخه ی محدود عرضه شده است. 

شش عدد از این ساعت‌ها به مجموعه داران قدیمی پتک فیلیپ فروخته می شود و هفتمین ساعت در موزه‌ی  Patek Philippe در معرض تماشای عموم قرار می‌گیرد.

ساعت قدیمی 

برچسب ها: ساعت, Patek Philippe

در دنیای مد و جواهرات ، چه می گذرد؟

ساعتهای لوکس طلا و الماس از سه برند VanCleef & Arpels ، Audemars Piguet و Bvlgari

ساعتهای لوکس " Cartier " Panthère از کالکشن پلنگ

جواهراتی خاص از برند لوکس آمریکایی Ashoka

هنری دیگر از برند آمریکایی Jacob & Co

ساعت سوارفسکی مدل ایرانی Yalda Gol Sharifi

نگین میرصالحی و ساعت طلای کارتیر

مهلقا جابری و ساعت زیبای Daniel Wellington

ساعت رولکس رامین رضاییان، لوکس، کلاسیک و گران قیمت

ساعت سعید عزت اللهی، فوتبالیست عزیز کشورمان، چه مارکی بوده و چه قیمتی دارد؟

Читать электронный журнал Космополитен, Бурда и другие.

جدیدترین محصولات موجود دکوریکور

برای خرید این انگشتر کلیک کنید