Change Language

اسکار 2020

ده قانون طلایی که برای خرید جواهرات مرواریدی باید بدانید

احتمالا اگر بگویم که مروارید یکی از شناخته شده ترین و مجبوب ترین گنجینه های طبیعت است , اغراق نکرده ام.در طول سال ها همیشه کلاسیک ترین نوع جواهرات از مروارید ها ساخته شده اند و امروزه هم بازار جواهرات از برق مروارید های خالص می درخشد.پس هنگام خریدن مرواریدها باید به چه چیزهایی دقت کنیم تا مطمئن شویم که یک قطعه با ارزش خریده ایم و با غرور از آن استفاده کنیم؟

در ادامه قوانینی که هنگام خرید جواهرات مرواریدی باید به آنها توجه کنید را بررسی خواهیم کرد.

 

مطالب زیر 10 قانون طلایی من برای کمک به تصمیم گیری درست شماست:

1.عجله نکنید! همه ی بازار را بگردید و مروارید های مختلف را مقایسه کنید.2 نکته ی مهمی که باید به آن ها توجه کنید درخشندگی و جلوه ی (کلمه ای که در مورد بازی رنگ ها روی سطح مروارید استفاده می شود)  مروارید است. علاوه بر این پیشنهاد می کنم که ضخامت و کیفیت صدف مروارید را هم در نظر بگیرید.معمولا اگر مروارید درخشندگی زیادی داشته باشد , صدفش هم ضخیم خواهد بود. موارد دیگر رنگ و ظاهر , شکل و اندازه و هماهنگی آن با مرواریدهای دیگر موجود در ست است که در آخر همه ی این ها به سلیقه ی شخصی شما بستگی خواهد داشت.

جواهرات مروارید

دستبند autore orchid  با یک مروارید دریای جنوبی , یاقوت کبود و الماس ها

2.مروارید را هم زیر نور طبیعی و هم زیر نور مصنوعی بررسی کنید.درخشش ملایم نمادین یک مروارید با کیفیت در زیر نور معمولی و نور درخشنده خورشید یکی خواهد بود.

3.جلوی آیینه امتحان کنید. مرواریدها قابل ست شدن با طیف وسیعی از رنگ ها هستند , اگر آن ها را امتحان کنید متوجه می شوید که کدام یک به لباس , مو و رنگ پوست شما بیشتر می آیند.

4. مطمئن شوید که رنگ مروارید ها طبیعی است. مروارید های رنگ شده به طرز قابل توجهی ارزانتر از انواع سفید آن ها هستند , در حالی که مروارید های طوسی , آبی کمرنگ و سیاه طبیعی بسیار گرانترند.

برای خرید جواهرات مرواریدی،جواهرات مرواریدی دکوریکور را مشاهده کنید

این جواهرات با جنس های نقره یا روکش آب طلا عرضه شده و از نظر زیبایی و کیفیت بی نظیر هستند

5.اصلیت مروارید را تشخیص دهید.مروارید های پرورشی کاملا با مروارید های طبیعی فرق دارند و این تفاوت را از روی ارزش آن ها می توان تشخیص داد.باید مطمئن شوید که هر توضیحی که فروشنده به شما به صورت شفاهی می دهد , یک گواهی کتبی هم داشته باشد.

6.اندازه مهم است.نمونه های با کیفیت یکسان ولی اندازه های مختلف تفاوت فاحشی در قیمت دارند.هر چه قدر مروارید بزرگتر باشد , قیمتش هم بیشتر خواهد بود.

7.اطمینان حاصل کنید که تمام سوراخ های موجود در مروارید به طور هم تراز سوراخ شده باشند , و حفره ها هیچ ساییدگی نداشته باشند.برای آزمایش هم ترازی یک طرف زنجیر را در جلوی چشم نگه داشته و طرف دیگر آن را بکشید و به امتداد آن نگاه کنید.تشخیص مروارید هایی که سوراخ های غیر هم تراز دارند آسان است چون در این مروارید ها گردنبند هم تراز نمی ایستد.

 

گوشواره های مروارید   kavant and sharart

8.حتما تقاضای دریافت برگه گارانتی را بکنید.همانند سنگ های قیمتی , مروارید های با کیفیت نیز حتما باید با برگه اعتبار تضمین کننده این که مروارید به صورت طبیعی تولید شده و به صورت مصنوعی رنگ نشده , فروخته شوند.

9.مروارید های خود را از یک مغازه معتبر بخرید.سطح تخصص از جواهر تا جواهرساز متفاوت است.کسی که به دنبالش هستین باید هم در مورد مروارید ها و ویژگی های آن ها تخصص داشته باشد هم در مورد قیمت گذاری اطلاع داشته باشد.

 گردنبند مرواریدی باروک  Ekaterina kostrigina

10.به احساسات خود اعتماد کنید.اگر به دنبال خرید مروارید هستید و از یک مروارید واقعا خوشتان آمد , به طوری که تا روز ها بعد هنوز هم به آن فکر می کنید , همان را بخرید و با خوشحالی استفاده کنید.

سر در آوردن از  از تمام ظرافت های یک مروارید تمام عیار آسان نیست و نمی توان انتظار داشت که یک دفعه یک متخصص مروارید شوید , اما مانند تمام موارد دیگر تخصص با تمرین بسیار به دست می آید.زمان بیشتری در جواهر فروشی ها بگذرانید با جواهرات آشنا شوید و تصمیم گیری برای شما بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

برچسب ها: مروارید, pearl, jewelry, Classic

جدیدترین محصولات موجود دکوریکور

برای خرید این انگشتر کلیک کنید